Balıkesir Lisesi gençleri Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 105. yıl dönümünde Ata'mızı anmak için yola çıktı.
18 Mayıs 2024 Cumartesi günü okulumuz fizik öğretmeni Seçil ÖZTÜRK ve İngillizce öğretmeni Emine ARSLAN rehberliğinde öğrencilerimiz ilk olarak Anıtkabir'e Ata'mızı ziyarette bulundular.
Ardından da TuSAŞ (Tai) tarafından düzenlenen "Teknik Gezi XL" programına katılarak Hürkuş'un, Anka'nın, Atak helikopterinin ve insansız hava araçlarının yapım aşamalarını ve Hürkuş'un uçuş gösterisini izledi.